Przejdź do treści
Moja strona korzysta z plików cookies „ciasteczek”. Akceptuje – te ciasteczka są dietetyczne :)

Zdrowo

Dobra zmiana.  Zdrowe zamienniki, część I

Dobra zmiana. Zdrowe zamienniki, część I

2018-01-25 Dieta Zdrowo

W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na zmianę nawyków żywieniowych. Jednak większość z nich wymaga dość radykalnych kroków (np. rezygnacja z ziemniaków na rzecz kaszy lub całkowite odstawienie słodyczy). Na szczęście, zdrowe nawyki żywieniowe można wprowadzać krok po kroku.

czytaj dalej
Dieta na miarę XXI wieku  - otyłość!

Dieta na miarę XXI wieku - otyłość!

2017-12-23 Dieta Zdrowo

Czlowiek kopie sobie grób nożem i widelcem. W pierwszym artykule z serii „Dieta na miarę XXI wieku” udowodniliśmy, ze w tym złowieszczym stwierdzeniu jest sporo racji. Obecne tempo życia nie sprzyja stosowaniu reguł zdrowej diety. Skutkiem może być otyłość.

czytaj dalej
Dieta na miarę XXI wieku.  Nie daj się cukrzycy!

Dieta na miarę XXI wieku. Nie daj się cukrzycy!

2017-12-23 Dieta Zdrowo

Nie daj się cukrzycy

Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, unikasz ruchu, nie pilnujesz diety i martwisz się kilkoma zbędnymi kilogramami, uważaj – jesteś w grupie ryzyka potencjalnych ofiar cukrzycy. Nie lekceważ niepokojących objawów, ponieważ choroba rozwija się łagodnie, przez co jest trudna do wykrycia.

czytaj dalej
Siła cateringu dietetycznego - po trzecie przyjemność!

Siła cateringu dietetycznego - po trzecie przyjemność!

2017-12-23 Dieta Zdrowo

Po trzecie – przyjemność!

Siła cateringu dietetycznego

Zwolennicy diety pudełkowej najchętniej powołują się na jej dwie główne zalety: regularność posiłków oraz oszczędność czasu i energii. Natomiast najczęściej wymienianą wadą jest monotonia. Czy catering dietetyczny faktycznie szybko się „przejada”?

czytaj dalej
W Nowym Roku jem zdrowo!

W Nowym Roku jem zdrowo!

2017-12-23 Dieta Zdrowo

Końcówka roku to dobry pomysł na przemyślenie swojej piramidy żywieniowej. Gruntowna analiza to pierwszy krok do zmian. Kto wie, może akurat Twoja dieta nie wymaga poprawek?

czytaj dalej